کاربردهای شیشه سکوریت

کاربردهای شیشه سکوریت

کاربردهای شیشه سکوریت چیست؟ شیشه سکوریت یعنی چه؟  منظور از شیشه سکوریت چیست؟ امروزه بسیاری از چیزهایی که در اطراف خود می بینید از شیشه ساخته شده اند و این هر شیشه ای نیست، بلکه یک نوع ایمن تر و قوی تر به نام شیشه سکوریت است.

کاربردهای شیشه سکوریت چیست؟

اینها تنها برخی از کاربردهای متعدد شیشه سکوریت هستند:

دستگاه موبایل یکی از کاربردهای شیشه سکوریت

صفحه نمایش لپ تاپ و نمایشگر گوشی هوشمند شما همگی از شیشه سکوریت ساخته شده اند. محافظ‌های صفحه‌ نمایش که برای بدون خط و خش نگه داشتن صفحه نمایش گوشی و تبلت خود استفاده می‌کنید نیز از شیشه سکوریت ساخته شده اند.

وسایل آشپزخانه از کاربردهای شیشه سکوریت

همچنین می توان در اجاق‌ گاز ها، شومینه و سایر وسایل آشپزخانه که لازم است گرمایی با درجه بالا را تحمل کنند، از شیشه سکوریت استفاده کرد.

کاربرد شیشه سکوریت در قطعات خودرو

شیشه سکوریت، باعث می شود شیشه های خودرو امنیت بیشتری را برای سرنشینان ایجاد کنند.

 در زمان وقوع حادثه شیشه های معمولی به خرده های بزرگ و خطرناک تبدیل می شوند، در حالی که اگر از شیشه سکوریت در خودرو خود استفاده کنید این شیشه ها در هنگام شکستن به قطعات کوچک و بی ضرر متلاشی می شوند.

مصارف ساختمانی

شیشه سکوریت به روش های مختلفی در ساخت خانه استفاده می شود. کابین دوش شیشه ای، پنجره ها، نمای ساختمان شیشه ای، پارتیشن شیشه ای و… همگی می توانند از شیشه سکوریت ساخته شوند.

پارتیشن های اداری

تقسیم‌کننده‌های اتاق در ساختمان اداری شما از شیشه سکوریت ساخته شده‌اند تا در هنگام برخورد کارمند و شکستن تصادفی آن‌ها باعث آسیب نشوند.

ویترین فروشگاه ها

ویترین ها و میزها در فروشگاه ها از شیشه سکوریت ساخته شده اند، به این دلیل که به اندازه کافی محکم باشند و شرایط ایمنی را برای مشتریان و سایر افراد مهیا سازند. با این حال، آنها همچنین شفاف هستند، که به مشتریان اجازه می دهد آنچه را که نمایش داده می شود، به طور واضح ببینند.

بییشتر بخوانید در مورد کاربرد های شیشه سکوریت:

انواع شیشه و کاربرد آن ها

درب شیشه ای کشویی

پنل های خورشیدی

استحکام حرارتی، مقاومت در برابر حرارت و دوام شیشه سکوریت، آن را به ماده ای ایده آل برای پنل های خورشیدی تبدیل کرده است.

تصویر-کاربردهای-شیشه-سکوریت-1251

تفاوت شیشه سکوریت با شیشه لمینت

به لطف شیشه‌های چند لایه، می‌توانید از آن در برنامه‌هایی که ایمنی که یک نگرانی است استفاده کنید. از سوی دیگر، شیشه سکوریت از طریق یک مرحله تولید اضافی یا تقویت حرارتی، محافظت بیشتری از شیشه لمینت ارائه می‌کند که باعث می‌شود شیشه سکوریت قوی ‌تر از شیشه لمینت شود. این همچنین باعث می‌شود که شیشه‌های سکوریت شده پنج برابر بیشتر از شیشه‌های لمینیت در برابر ضربه دوام بیاورند.

شیشه لمینت همان ایمنی و امنیت را به عنوان شیشه سکوریت فراهم می کند و در عین حال از صدا، گرما و آب محافظت می کند.

شما می توانید برای اطلاع از انواع شیشه سکوریت همین حالا به این لینک مراجعه کنید.

شیشه لمینت نسبت به شیشه سکوریت انعطاف پذیرتر است، اما در صورت شکستگی باید تعویض شود زیرا وقتی لایه های لمینت آسیب ببینند، دیگر نمی توان آنها را ثابت کرد.

تعویض شیشه لمینت در صورت شکستگی نسبت به شیشه سکوریت ارزانتر است.

شیشه لمینت می تواند دمای بالاتری را نسبت به شیشه سکوریت تحمل کند، به همین دلیل است که برای درب اجاق ها و شومینه ها استفاده می شود.

شیشه لمینت ایمنی بسیار خوبی را در سرقت فراهم می کند زیرا لایه های آن بدون ابزار تخصصی به سختی جدا می شوند.

شکستن شیشه های لمینت سخت تر از شیشه های سکوریت شده است، اما وقتی شکسته می شود، قطعات شکسته بسیار کوچکتر و تیزتر هستند، به این معنی که آسیب قابل توجهی ایجاد می کنند.

شیشه های لمینت از دو ماده ساخته شده اند که از سطح داخلی لمینت در برابر خط و خش و آسیب های دیگر محافظت می کند. از سوی دیگر، شیشه سکوریت شامل سه لایه است. ورق پنجره ورق آنیل شده، ورق بین لایه ای PVB و ورق بیرونی سخت شده.

بسیاری از مردم ممکن است تعجب کنند که چگونه می توان تفاوت بین شیشه های سکوریت شده و لمینت را تشخیص داد. هر دو نوع شیشه بسیار شبیه به هم هستند و تشخیص آنها برای بسیاری از افراد دشوار است. با این حال، لبه های صاف شیشه سکوریت را می توان به راحتی تشخیص داد، در حالی که شیشه لمینت دارای لبه های گرد است.