نرده شیشه ای

 نرده شیشه ای

انواع نرده شیشه ای کدام است؟ انواع نرده شیشه ای در چه زمینه هایی کاربرد دارند؟ نرده های شیشه ای یک راه حل مدرن و کاربردی برای زمانی است که می خواهید دید را حفظ کنید و در عین  حال به دنبال طراحی تمیز هستید.

انواع نرده شیشه ای کدام است؟

نرده شیشه ای بدون قاب

نرده های شیشه ای بدون قاب شاید ترجیح داده شده ترین گزینه در مورد سیستم های نرده شیشه ای باشد. آنها از پروفیل / کانال آلومینیومی (پایه) و شیشه تشکیل شده اند. آنها در تراس ها و بالکن ها، همچنین به عنوان نرده ها و پارتیشن های شیشه ای، سایبان های شیشه ای و نرده های داخلی استفاده می شوند.

 پروفیل های آلومینیومی در مورد انواع مختلف نصب انعطاف پذیرترین هستند زیرا پایه های کف / بالا، جانبی و زیر زمین را ارائه می دهند. در صورت تمایل مشتری، می توان نرده هایی را به بالای شیشه اضافه کرد که منجر به استحکام بیشتر برای نرده می شود.

تصویر-نرده-شیشه-ای-9875

سیستم های نرده شیشه ای با استفاده از نگهدارنده های شیشه ای

یکی دیگر از گزینه‌های پرکاربرد برای سیستم‌های نرده‌های شیشه، مواردی است که دارای اتصالات نقطه‌ای یا به اصطلاح نگهدارنده‌های شیشه‌ای هستند. زمانی که در مورد نرده های راه پله یا بالکن صحبت می کنیم از این نوع سیستم ها استفاده می شود. نگهدارنده های شیشه ای شرکت کامادر، از فولاد ضد زنگ ساخته شده است.

سومین گزینه پرکاربرد سیستم نرده شیشه ای است که مجدداً از نوع نقطه ای استفاده می کند اما از ستون ها برای نصب کمک می گیرد.  با این نوع نرده، شیشه توسط بست نگه داشته می شود. آنها دو نوع پایه را ارائه می دهند.

 پایه جانبی اغلب برای راه پله ها استفاده می شود زیرا به این ترتیب نرده بخشی از پله ها را نمی گیرد، پایه به طور گسترده برای تراس ها و سایبان های شیشه ای استفاده می شود.

شما می توانید جهت اطلاع از فروش و قیمت شیشه لمینت از این لینک دیدن کنید.

ایمنی و استحکام نرده شیشه ای

ایمنی و استحکام نرده های شیشه ای عمدتاً به دو چیز بستگی دارد، سازنده نرده شیشه ای و نصب. مواد مورد استفاده و فرآیند تولید، هر دو برای کیفیت و استحکام سیستم شیشه ای مهم هستند. اما یک عامل کلیدی دیگر را نباید نادیده گرفت، آن هم نصب سیستم است.

شما می توانید بهترین سیستم موجود در بازار را خریداری کنید، اما زمانی که فرآیند نصب به درستی انجام نشود، استحکام و ایمنی نرده به خطر می افتد. به شما توصیه می‌کنیم  برای نصب نرده شیشه ای از یک متخصص کمک بگیرید.

اندازه گیری صحیح نرده شیشه ای

اندازه گیری یکی دیگر از عوامل مهم در سفارش نرده شیشه ای است. هنگامی که اندازه گیری ها دقیق نیستند، خطر طولانی شدن زمان تحقق و هزینه های اضافی را دارید. در اغلب موارد، اگر مشتری از صحت آن مطمئن نباشد، شرکت ارائه دهنده نرده، تیم یا فردی را اعزام می کند که اندازه گیری های مورد نیاز را انجام می دهد.

شما می توانید جهت اطلاع از اینکه نرده شیشه ای چه کاربرد هایی دارد؟ به این صفحه بروید.

پایه های نامناسب برای نصب نرده شیشه ای

وقتی از نصب سیستم های نرده شیشه ای صحبت می کنیم، منظور پایه های نامناسب برای نصب نرده ها مانند آجر و دال های بتنی است. دلیل آن این است که آنها پایه های نرمی هستند و چسبندگی قوی و قابل اعتمادی روی لنگرها و بست ها ارائه نمی دهند که به نوبه خود منجر به مشکلاتی در استحکام سیستم می شود. پایه هایی مانند بتن و سیمان بیشتر ترجیح داده می شوند. آنها ثبات مورد نیاز برای استفاده ایمن روزمره از نرده های شیشه ای را فراهم می کنند.

آیا نرده های شیشه ای ایمن هستند؟

شیشه ممکن است برای نرده ها خیلی شکننده به نظر برسد، اما شیشه های سخت شده بسیار قوی هستند و طبق مقررات ایمنی ساختمان تست شده اند تا مطمئن شوند که می توانند بار معقولی را تحمل کنند. چه به یک نرده در فضای باز تکیه دهید تا منظره را تماشا کنید، یا به طور تصادفی چیزی را بر روی نرده شیشه ای رها کنید، به گونه ای طراحی شده است که به این راحتی نشکند.

شیشه سفت شده ساختاری بسیار بادوام است و معمولاً روی زمین و دیوارهای انتهایی نصب می شود، با حداقل شکاف برای جلوگیری از به دام افتادن یا افتادن جسمی عمل می کنند. این امر مخصوصاً برای نرده‌هایی که در کنار ارتفاعات بزرگ‌ تر قرار دارند، مانند راه پله‌های بلند یا بالکن‌ها بسیار مهم است. نرده های شیشه ای برای کودکان بی خطر هستند، زیرا چیزی برای گرفتن و بالا رفتن وجود ندارد، و البته نیازی به این کار نیست، زیرا دید واضحی از طرف دیگر دارند.

شما می توانید جهت اطلاع از اینکه نرده شیشه ای چه کاربرد هایی دارد؟ به این صفحه بروید.

مناسب ترین شیشه برای نرده

شرکت کامادر به عنوان یک تولید کننده طولانی مدت نرده های شیشه ای از 2 نوع اصلی شیشه برای سیستم های نرده خود استفاده می کنیم. دلیل استفاده از این 2 نوع شیشه این است که با آنها می توانیم کیفیت و ایمنی سیستم های نرده خود را تضمین کنیم. استفاده از شیشه سکوریت در برخی موارد می تواند گزینه خوبی باشد، مانند سایبان شیشه ای یا برای نرده های داخلی که در آن بار سنگینی وجود نخواهد داشت.

 مزایای نرده های شیشه ای

مزایای نرده شیشه ای عبارتند از:

نرده های شیشه ای به راحتی نگهداری می شوند زیرا پوسیدگی، زنگ زدگی یا پوسیدگی ندارند.

نرده های شیشه ای نیازی به رنگ آمیزی و لکه گیری ندارند که نگهداری آنها را آسان و مقرون به صرفه می کند.

پانل های شیشه ای تقریباً نامرئی هستند و منظره ای بدون مانع ایجاد می کنند.

نصب نرده شیشه ای ساده است و در عین حال امنیت مطلوبی را ایجاد می کند. آنها در برابر بادهای شدید و سقوط های تصادفی و همچنین آب و هوای نامساعد مقاوم هستند.

ساختمان های با نرده های شیشه ای به دلیل ماهیت نیمه شفاف شیشه بزرگتر از آنچه هستند به نظر می رسند. این ویژگی ارزش بازار ساختمان را بالا می برد.

استفاده گسترده از سیستم های نرده شیشه ای را می توان به انعطاف پذیری سبک، تنوع و سهولت نصب نسبت داد.

این طرح‌های نرده شیشه‌ای بسیار متنوع هستند، زیرا ممکن است در خانه‌ها، محل‌های کار، هتل‌ها و سازه‌های چند خانواده مورد استفاده قرار گیرند.

انواع نرده های شیشه ای کدامند؟

چهار نوع رایج نرده شیشه ای عبارتند از.

  1. 1. نرده تمام قد
  2. 2. نرده با پانل پرکننده شیشه ای
  3. 3. نرده محافظ شیشه ای ایستاده
  4. 4. سیستم های براکت