نحوه کار درب های اتوماتیک

نحوه کار درب های اتوماتیک

درب های اتوماتیک چه کاربردی دارند ؟ نحوه کار درب های اتوماتیک چگونه است؟ شما همیشه از درب های اتوماتیک استفاده می کنید. آنها چیزهایی هستند که وقتی دستانتان پر از خرید هستید یا وقتی نمی خواهید دستگیره در را به دلیل خطر انتقال ویروس لمس کنید، زندگی را کمی آسان تر می کنند.

اما، آیا تا به حال عمیق‌ تر به نحوه کار درب های اتوماتیک فکر کرده‌اید، مثلاً وقتی در نزدیکی آن‌ها راه می‌روید چگونه باز می‌شوند، و چرا وقتی در نیمه راه هستید، نمی‌بندند یا به شما آسیب نمی‌زنند.

درب های اتوماتیک

اگرچه عجیب به نظر می رسد، اولین نمونه اولیه درب اتوماتیک حدود 2000 سال پیش در یونان باستان به وجود آمد. ظاهراً یک ریاضیدان به نام هرون از اسکندریه از نوعی سیستم هیدرولیکی استفاده می‌کرد که از فشار اتمسفر نیرو می‌گرفت. سپس از این سیستم برای پمپاژ آب به داخل ظروف که به عنوان وزنه عمل می‌کردند، استفاده می‌شد که به نوبه خود قرقره‌ها و طناب‌هایی را برای باز یا بسته کردن در فعال می‌کردند.

نحوه کار درب های اتوماتیک چگونه است؟

درب های اتوماتیک چگونه کار می کنند؟ درب های اتوماتیک با استفاده از سنسورها کار می کنند. این اساساً به معنای قطعه‌ای از فناوری است که تشخیص می‌دهد یک شخص یا شی نزدیک است و مکانیزمی را فعال می‌کند که باز می‌شود و سپس در را می‌بندد.

انواع سنسورهای مورد استفاده برای درب های اتوماتیک شیشه ای متفاوت است و شامل:

سنسورهای فشار

از دهه 1960 به بعد، سنسورهای فشار، در ورودی ها و خروجی ها، برای ثبت وزن افراد در هنگام نزدیک شدن به درب اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند. اگرچه امروزه یک اختراع بزرگ است، اما امروزه در بسیاری از سیستم‌های درب اتوماتیک مدرن، از سنسورهای فشار به عنوان دستگاه‌های پشتیبان استفاده می‌شود.

تصویر-نحوه-کار-درب-های-اتوماتیک-8559

سنسورهای تشخیص حرکت

سنسورهای تشخیص حرکت در اکثر سیستم‌های درب اتوماتیک مدرن استفاده می‌شوند و با استفاده از:

پالس‌های مایکروویو، که از سنسور ساطع می‌شود و اشیایی را که با آنها روبرو می‌شوند منعکس می‌کنند، سیگنال به مکانیسم باز کردن برای فعال کردن درب ارسال می شود.

مادون قرمز غیرفعال (PIR) – بسیار رایج تر از سنسورهای پالس مایکروویو، سنسورهای حرکتی مادون قرمز غیرفعال (PIR) هستند. به زبان ساده، این حسگرها انرژی، از جمله گرما را هنگام نزدیک شدن به در و عبور از آن تشخیص می دهند. به طور شگفت انگیزی، یک حسگر حرکتی PIR حتی می تواند وزن شما را تشخیص دهد.

سیستم های کنترل دسترسی

یک سیستم کنترل دسترسی حسگرها را حذف می‌کند و در عوض برای باز کردن به سیگنالی متکی است که از کارت‌های کلید، تلفن‌های هوشمند و… استفاده می کنند. این سیستم‌ها عموماً در دفاتر خصوصی یا سایر مکان‌های کاری استفاده می‌شوند، و در عین حال که امنیت را بهبود می‌بخشند، به کاربران مجاز استقلال بیشتری برای حرکت آزادانه‌ تر می‌ دهند.

شما می توانید جهت اطلاع از نحوه تولید شیشه سکوریت یا شیشه میرال به این لینک بروید.

چند نوع درب های اتوماتیک موجود است؟

درب های اتوماتیک، که به درب های برقی نیز معروف هستند، در انواع مختلفی موجود هستند که متناسب با طراحی سالن بدنسازی و نوع دسترسی ارائه می شوند. در زیر انواع اصلی درب های بازشو اتوماتیک را فهرست کرده ایم که هر کدام به سبک دلخواه شما قابل تولید هستند.

بیشتر بخوانید:

انواع سقف شیشه ای

نرده شیشه ای چه کاربرد هایی دارد؟

درب های اتوماتیک کشویی

درب‌های اتوماتیک کشویی یکی از طرح‌های کلاسیکی هستند که وقتی به درب‌های اتوماتیک اشاره می‌کنند به آن فکر می‌کنند و به دلیل طراحی ساده و تمیز، عدم اشغال فضای زیاد و سازگاری با راه‌حل‌های کنترل دسترسی متعدد این یک انتخاب ایده آل برای اکثر باشگاه های بدنسازی است.

درب اتوماتیک چرخشی

بزرگترین مزیت درب‌های چرخشی خودکار، به‌ویژه برای سالن‌های ورزشی و سایر امکانات ورزشی مشابه، این است که نصب و نگهداری آن‌ها ساده است زیرا به فضای بیشتری نسبت به یک درب دستی نیاز ندارند. نصب درب اتوماتیک چرخشی تقریباً در همه شرایط امکان پذیر است.

درب اتوماتیک تلسکوپی

درب های اتوماتیک تلسکوپی اساسا مجموعه ای از درب های کشویی هستند که به و ورودی بسیار بزرگتری را امکان پذیر می کنند و طراحی عالی برای ورودی داخلی یک سالن ورزشی بزرگ و با پلان باز هستند. شما می توانید با توجه به نیاز خود انواع درب اتوماتیک را سفارش دهید.

اگر به دنبال نصب درب های اتوماتیک در ملک تجاری خود هستید، همین امروز با کامادر تماس بگیرید. ما به عنوان متخصص درب اتوماتیک و… انواع درب اتوماتیک را نصب و تعمیر می کنیم.