معایب استفاده از نمای شیشه ای | مزایا و معایب نمای شیشه ای

معایب استفاده از نمای شیشه ای

معایب استفاده از نمای شیشه ای چیست؟ حتی اگر استفاده از نمای شیشه ای، ساختمان را زیبا و بدون درز جلوه دهد، استفاده از شیشه معایب کمی دارد، اجازه دهید ببینیم که چگونه می‌تواند بر ساختمان‌های ما تأثیر بگذارد و کجا از آن استفاده نکنیم. پس اگر شما هم اطلاعی در این رابطه ندارید تا انتهای این متن با ما باشید.

نمای شیشه ای برای یک ساختمان تجاری یا ویترین فروشگاه باید بهترین عملکرد ممکن را، همراه با جذاب ترین زیبایی شناسی ارائه دهد. تنوع شیشه های موجود برای نما به معماران و طراحان اجازه می دهد تا هر جنبه ای از عملکرد را کنترل کنند، از کنترل حرارتی و خورشیدی گرفته تا امنیت، رنگ و بیانیه طراحی کلی ساختمان، اما ما در ادامه برخی از معایب نمای شیشه ای را بیان می کنیم که ممکن است در زمان انتخاب شرکت نامعتبر برای طراحی و اجرای نمای شیشه ای ساختمان رخ دهد.

شما می توانید جهت اطلاع از پارتیشن اداری شیشه ای به این لینک مراجعه کنید.

مزایای نماهای شیشه ای در معماری

نماهای شیشه ای در معماری یکی از عناصر مهم معماری مدرن و معماری معاصر است. در بسیاری از طرح های موفق ساختمان می توان جایگزین های نمای شیشه ای و شیشه ای را دید.

ساختمان‌هایی مانند آسمان‌خراش‌ها و ساختمان‌های اداری با دیوارهای شیشه ای زیبا با استفاده از نماهای شیشه ای در معماری ایجاد می شوند.

با این حال، ساختمان‌های مسکونی مدرن می‌توانند به راحتی دارای یک نمای شیشه‌ای برای ارائه سطوح باز دوست‌داشتنی باشند. آنها مناظر فوق العاده و حس باز بودن در داخل، و همچنین یک محیط روشن و دلپذیر را ارائه می دهند. نمای شیشه ای نیز به لطف ساخت و مهارت پیشرفته، راه حلی بسیار موثر برای نیازهای کاهش امنیت، انرژی و صدا پروژه شما است.

کنترل خورشیدی

گرمای بیش از حد نیز می تواند فضا را غیرقابل تحمل کند. همانطور که ما همچنان شاهد وسعت های بزرگتر شیشه در طراحی ساختمان هستیم، بسیار مهم است که شیشه های کنترل خورشیدی به ایجاد فضاهایی که ساکنان در آن هستند، بسیار مهم است.

هنگامی که تابش خورشیدی به شیشه برخورد می کند، بخشی از تابش بدون مانع از آن عبور می کند، بخشی از آن به محیط بازتاب می شود و بقیه جذب می شود. شما می توانید از طریق انتخاب شیشه و پوشش، میزان انرژی خورشیدی منتقل شده به فضای داخلی را کنترل کنید.

شیشه با عملکرد بالا همچنین می تواند به مدیریت تابش خیره کننده و انتقال نور ماوراء بنفش کمک کند، در حالی که همچنان راحتی و زیبایی نور طبیعی فراوان را برای شما به ارمغان می آورد. اگرچه نمی‌توانید نور فرابنفش را ببینید، قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض آن نیز می‌تواند باعث آسیب به لوازم خانه شود.

نور طبیعی

شیشه‌های با کارایی بالا با نسبت افزایش نور به گرمای خورشیدی یا انتخاب‌پذیری، به این معنی است که ساختمان‌ها در آب‌وهوای گرم‌تر می‌توانند از مزایای نور طبیعی با خطر کمتر گرمای بیش از حد فضای داخلی بهره‌مند شوند.

در همین حال، مجموعه وسیعی از محصولات چند منظوره راه‌حل‌هایی را برای آب‌وهوای خنک‌تر نیز ارائه می‌دهد.

نور روز فراوان علاوه بر اینکه برای ما خوب است، می تواند برای بهره وری انرژی ساختمان نیز مفید باشد. کاهش اتکا به نور مصنوعی و کمک به راحت نگه داشتن فضای داخلی می تواند عملکرد انرژی ساختمان را بهبود بخشد.

تصویر-معایب-استفاده-از-نمای-شیشه-ای-8965

معایب استفاده از نمای شیشه ای

1. نمای شیشه ای ساختمان به راحتی شکسته می شود

حتی اگر بهترین شیشه با استحکام کششی مانند شیشه سخت شده را برای ساختمان خود انتخاب کنید، همیشه شانس شکستگی بیشتری نسبت به سایر مصالح نما مانند سنگ، آجر و غیره دارد.

شیشه زمانی که تحت فشار و گرمای بیش از حد قرار می گیرد به راحتی می شکند یا ممکن است به دلیل هر بلای دیگری باشد. بنابراین استفاده از شیشه به عنوان متریال نما همیشه کمی خطرناک است.  برای جلوگیری از این خطر شرکت کامادر بهترین متریال را برای نمای شیشه ای ساختمان به شما پیشنهاد می دهد تا هیچ گونه نگرانی وجود نداشته باشد.

شما می توانید جهت اطلاع از شیشه لمینت به این صفحه مراجعه کنید.

2. جاذب حرارت

شیشه تمایل به به دام انداختن گرما در خود و در نتیجه گرم شدن فضای داخلی ساختمان دارد.بنابراین برای ساخت و ساز در مناطق گرم با دمای بالاتر، حفظ نمای شیشه ای بسیار دشوار است. برای متعادل کردن این گرمای اضافی، باید از تهویه مطبوع و روش‌های خنک‌کننده مختلف برای تمیز نگه داشتن فضای داخلی استفاده کنید که این امر هزینه‌بر است.

3. تمیز کردن و نگهداری

شیشه زمانی که در نما استفاده می شود نیاز به تمیز کردن و نگهداری منظم دارد و برای ساختمان هایی که دیوارهای شیشه ای دارند انجام منظم آن کار دشواری است و اگر این کار را انجام ندهید گرد و غبار و ذرات مختلف هوا روی شیشه محبوس می شوند و در نهایت سبب کثیف جلوه دادن آن و در نهایت تخریب ظاهر نما می گردد.

بیشتر بخوانید:

کاربردهای شیشه سکوریت

انواع کابین دوش شیشه ای

4. امنیت و حفظ حریم خصوصی

استفاده از شیشه در ساختمان هزینه های امنیتی را جدا از هزینه ساخت افزایش می دهد. به دلیل شفافیت آن، حریم خصوصی در برخی از سطوح مختل می شود. همچنین احتمال وقوع سرقت بیشتر است.

5. امر گران قیمت

شیشه به طور کلی گران است و استفاده از اشکال مختلف آن می تواند گران تر باشد.استفاده از شیشه در چنین حجم بالایی نه تنها از نظر هزینه مواد گران تمام می شود، بلکه برای نصب شیشه نیز گران تمام می شود زیرا شما به کارگران ماهر و تجهیزات ویژه نیاز دارید. در هر حال این ها معایب استفاده از نمای شیشه ای بود که ذکر کردیم، اما باید بدانید که مزایای نمای شیشه ای ساختمان آنچنان زیاد است که این معایب دیده نمی شود . البته در صورتی که شما با شرکت معتبر در این زمینه مشورت کنید هر کدام از این معایب را می توانید به مزایای نمای شیشه ای ساختمان مرتبط کنید. شرکت کامادر در کنار شماست تا بتوانید با حداقل هزینه بیشترین بازدهی را داشته باشید.

توسط |2023-06-18T10:04:43+03:30ژوئن 11th, 2023|شیشه سکوریت, مقالات, نمای شیشه ای|بدون ديدگاه