حمام شیشه ای اسمارت یا هوشمند

آیا اتاق شیشه ای دارید ولی می خواهید در مواقعی دوست دارید مات شود و در سایر زمان ها شفاف شود؟ اگر می خواهید حریم خصوصی خود را در حفظ کنید ولی این موضوع همیشگی نباشد، شیشه اسمارت یا هوشمند بهترین گزینه است. حمام شیشه ای اسمارت امروزه محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. با ما در ادامه همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

شیشه اسمارت یا هوشمند چیست؟

شیشه‌های اسمارت پویا هستند و به مواد استاتیک سنتی اجازه می‌دهند تا زنده و چند منظوره شوند. این فناوری امکان کنترل اشکال مختلف نور از جمله شفاف، UV و مات را فراهم می کند. این تکنولوژی این امکان را به مواد شفاف (مانند شیشه یا پلی کربنات) می دهد تا از شفاف به سایه دار یا کاملاً مات تغییر کنند. این تغییر تنها به وسیله یک ریموت انجام می شود.
این فناوری را می توان در حمام ،پنجره ها، پارتیشن ها و سایر سطوح شفاف در بخش های مختلف از جمله طراحی داخلی، خودرو و لوازم الکترونیکی مصرفی ادغام کرد.

شیشه هوشمند از چه چیزی ساخته شده است؟

الکترودهای داخل شیشه از یک لایه الکتروکرومیک، که معمولاً از اکسید تنگستن ساخته می شود، و یک الکترولیت که معمولاً حاوی یون های لیتیوم است، ساخته شده است. ولتاژ در سراسر دستگاه باعث می شود یون ها به درون ماده الکتروکرومیک حرکت کنند و خواص نوری آن را تغییر دهند تا نور مرئی و مادون قرمز جذب شود.

شیشه-حمام-اسمارت-یا-هوشمند

شیشه-حمام-اسمارت-یا-هوشمند

شیشه هوشمند چگونه کار می کند؟

شیشه فتوکرومیک حاوی مولکول های کوچکی از هالید نقره است که در خود شیشه معلق هستند. هنگامی که آنها در معرض نور خورشید قرار می گیرند، واکنشی رخ می دهد و الکترون های شیشه با مولکول ها ترکیب می شوند و نقره عنصری را ایجاد می کنند. از آنجایی که نقره شفاف نیست، این باعث تیره شدن شیشه می شود.

آیا می توان از شیشه هوشمند در حمام استفاده کرد؟

شیشه‌های اسمارت یا هوشمند برای حمام‌های شیشه‌ای عالی هستند، به خصوص که امروزه طراحان به دنبال طراحی‌های مینیمالیستی هستند از این شیشه استقبال می شود. از این شیشه ها نه تنها در حمام خانه ها بلکه در حمام هتل نیز استفاده می شود. این شیشه ها را می توان به عنوان پارتیشنی که اتاق خواب را از حمام جدا میکند، استفاده کرد.

ساختار شیشه های اسمارت

شیشه های برقی یا هوشمند از فناوری PDLC تشکیل شده که حالت خاموش شیشه را از وضعیت شفاف به مات تغییر می دهد. شیشه اسمارت شامل لایه PDLC است که بین دو لایه شیشه سکوریت قرار می گیرد و مانند شیشه معمولی نصب می شود.این فناوری باعث می شود شما تنها با فشردن دکمه ریموت شیشه را از وضعیت شفاف به مات تغییربدهید.

 

شرکت کامادر نمایندگی شیشه سکوریت در زمینه تولید، فروش، نصب انواع شیشه سکوریت با کارشناسان مجرب و دارای گواهینامه بین المللی آماده ارائه خدمات به مشتریان هستندد. برای مشاووره و کارشناسی رایگان باشماره های 02144335292-44305316 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.
 

 

شیشه هوشمند چقدر عمر می کند؟

هنگام خرید شیشه هوشمند می توانید انتظار داشته باشید که 20 تا 30 سال و حدود 10 تا 20 سال برای فناوری هوشمند عمر داشته باشد. شیشه‌های هوشمند به دلیل استفاده از چند لایه شیشه سکوریت مقاوم بوده و کمتر امکان آسیب و شکستگی دارد.

آیا شیشه اسمارت را می توان برش داد؟

شیشه هوشمند از 2 لایه پلیمری رسانای الکتریکی و یک لایه PDLC ظریف تشکیل شده است. از آنجائیکه از شیشه سکوریت تشکیل شده قبل از سکوریت شدن باید برش داد و بعد از سکوریته شدن نمی توان برش داد مگر به اندازه چند میلیمتر که تنها توسط دستگاه واترجت انجام میشود. با این حال، ممکن است لازم باشد آن را کمی برش بزنید تا جایی برای دستگیره‌های درب، لولاها و سایر یراق آلات باز کنید.

شیشه حمام اسمارت بهتر است یا پرده؟

 

قطعا شیشه حمام اسمارت از جهات مختلفی نسبت به پرده های دوش برتری دارند.زیرا شیشه به راحتی تمیز می شوند و برخلاف پرده های دوش، به مرور زمان به دلیل رطوبت دچار بدرنگی می شود و غیر قابل استفاده نمی باشد.

 

آیا شیشه هوشمند گرمای حمام را حفظ می کند؟

شیشه هوشمند اسمارت جزو شیشه های کم مصرف است. بدین معنا که از خروج گرما به بیرون حمام جلوگیری می کند و امکان عبور نور از شیشه را فراهم می کند.

توسط |2021-11-23T15:38:11+03:30نوامبر 23rd, 2021|شیشه حمام, شیشه سکوریت, مقالات|بدون ديدگاه