جان پناه شیشه ای چیست و چه کاربردی دارد؟

 

جان پناه شیشه ای یا هندریل نوعی سازه شیشه ای مدرن می باشد که در طراحی و معماری ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این سازه به دلیل هماهنگی با سبک های مختلف معماری بسیار محبوب می باشد. با ما در ادامه همراه باشید تا درباره جان پناه شیشه ای و کاربردهای آن به طور مفصل صحبت کنیم.

جان پناه شیشه ای چیست؟

جان پناه شیشه ای همان طور که از نامش پیداست سازه شیشه ای است مستحکمی است که توسط اتصالات و یراق آلات مقاوم نصب می شود. این سازه در نرده ، بالکن ، استخر و پله استفاده می شود.

جان-پناه-شیشه-ای

جان-پناه-شیشه-ای

آیا جان پناه شیشه ای ایمن است؟

شیشه ای که در این سازه استفاده می شود از جنس شیشه سکوریت و شیشه لمینت می باشد و در برابر شکستن و حرارت مقاوم می باشد. بخصوص در نرده و پله از شیشه لمینت نشکن استفاده می شود. این شیشه ها در برابر نوسانات شدید دما و ضربات زیاد مقاوم می باشد .همچنین یراق آلات و اتصالاتی که در جان پناه استفاده می شود از جنس استیل می باشد که به مرور زمان دچار فرسایش نمی شود. از این حال امروززه این سازه جایگزین نرده و حفاظ های قدیمی فلزی شده است.

انواع شیشه جان پناه

شیشه جان پناه با توجه به کاربرد و ابعاد فضای مورد نیاز به انواع ذیل تقسیم می شود:

  1. جان پناه شیشه ای اکسپوز

از آنجائیکه بیشتر مصالح هندریل اکسپوز از شیشه می باشد در تراس، راه پله و باغچه های روی سقف ساختمان ها استفاده می شود. از این رو به این سازه هندریل شیشه ای روکار گفته می شود. معمولا شیشه ای که برای این منظور استفاده می شود، شیشه لمینت می باشد که به عنوان محافظی ایمن مورد استفاده قرار می گیرد. نصب این سازه نیاز به تخصص و کارشناسی دارد زیرا کف سازه باید هم تراز با پنل های شیشه ای باشد. جنس پروفیل و دستگیره ها از استیل یا آلومینیوم می باشد.

 

شرکت کامادر نمایندگی شیشه سکوریت در زمینه تولید، فروش، نصب انواع شیشه سکوریت با کارشناسان مجرب و دارای گواهینامه بین المللی آماده ارائه خدمات به مشتریان هستندد. برای مشاووره و کارشناسی رایگان باشماره های 02144335292-44305316 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.
 

 

  1. جان پناه شیشه ای فریم لس

جان پناه شیشه ای فریم لس همان طور که از نامش پیداست بدون قاب اجرا می شود. پانل های شیشه ای به وسیله پایه های پروفیل آلومینیومی و استیل به همراه نگهدارنده ها و بست ها بر روی لبه های تراس یا راه پله ها نصب می شود. این نوع جان پناه به دلیل نداشتن قاب، ایمنی پایین تری دارد. شیشه ای که برای این هندریل استفاده می شود از نوع شیشه سکوریت 8 تا 10 میل می باشد و بست ها به شکل گرد و چهارگوش می باشد.

  1. جان پناه شیشه ای اسپیگوت

تقریبا در تمام تراس و پله ها از جان پناه شیشه ای اسپیگوت استفاده می شود. زیرا هم سازه ای محکم است و هم راحتتر و سریعتر نصب می شود. پانل های شیشه ای به صورت ایستا و ثابت نصب می شود. از بست های لوله ای گرد و پروفیل های چهارگوش با ارتفاع 25 سانتیمتر و عرض 5 سانتیمتر برای نصب استفاده می شود.

  1. جان پناه شیشه ای فیکس پوینت

در این نوع هندیل از پانل های شیشه ای با ضخامت 12 -20 میلیمتر استفاده می شود. بر روی این پنل ها سوراخ های نقطه ای یا فیکس پوینت ایجاد می شود.

توسط |2021-12-01T17:22:21+03:30دسامبر 1st, 2021|شیشه سکوریت, مقالات|بدون ديدگاه