اهمیت نوع شیشه ها در بهره وری انرژی

اهمیت نوع شیشه ها در بهره وری انرژی

اهمیت نوع شیشه ها در بهره وری انرژی چقدر است؟ معیارهای سنجش عملکرد انرژی شیشه چیست؟ شیشه می تواند تاثیر زیادی بر مصرف انرژی، انتقال نور، آکوستیک و استحکام نما داشته باشد. با درک و به کارگیری هر یک از این اجزا، می توانید شیشه مناسب پروژه خود را انتخاب کنید. شیشه با تأثیر بر انتقال نور طبیعی و کنترل خورشیدی به عملکرد انرژی ساختمان کمک می کند. اهمیت نوع شیشه ها در بهره وری انرژی با موارد زیر اندازه گیری می شود:

U-value

پارامتر لعاب که انتقال حرارت از طریق بخش مرکزی لعاب را مشخص می کند، یعنی بدون اثرات لبه، و چگالی حالت پایدار نرخ انتقال حرارت را به ازای اختلاف دما بین دمای محیط در هر طرف بیان می کند. اختلاف دما بر اساس شرایط استاندارد، هرچه این مقدار کمتر باشد، مقدار عایق بیشتر است.

تصویر-اهمیت-نوع-شیشه-ها-در-بهره-وری-انرژی-3456

فاکتور خورشیدی

کل انرژی خورشیدی پذیرفته شده از طریق لعاب را توصیف می کند. عدد کمتر مساوی است با انرژی خورشیدی کمتری که از شیشه به داخل می‌گذرد.

انتقال نور

درصد نور مرئی (در محدوده طول موج 380 نانومتر تا 780 نانومتر) را که از شیشه عبور می کند اندازه گیری می کند. عدد بیشتر مساوی است با نور طبیعی بیشتر در فضاهای داخلی.

بهره وری انرژی ساختمان

شیشه می تواند بر انتقال نور و گرمای خورشیدی تأثیر بگذارد تا راحتی افراد  را بهبود بخشد تا با حداکثر کارایی کار کند، در نتیجه اهمیت نوع شیشه ها در بهره وری انرژی بسیار مشخص است.

شیشه های با کارایی بالا با گزینش پذیری بالا می توانند ساختمان های دارای آب و هوای گرم تر را قادر سازند تا از مزایای نور طبیعی بدون دمای شدید داخلی یا نیاز به مسدود کردن نور با سایه ها بهره مند شوند. در همین حال، ساختمان ها در آب و هوای سردتر می توانند از گرمایش غیرفعال ارائه شده توسط لعاب با ضریب خورشیدی بالا بهره مند شوند.

پوشش‌های شیشه‌ای با U-Value پایین‌تر دارای خواص عایق بالاتری هستند و به حفظ دمای داخلی بدون توجه به آب و هوای بیرون کمک می‌کنند.

طیف گسترده ای از محصولات لعاب معماری برای تسهیل هماهنگی بین زیبایی شناسی و بهره وری انرژی در دسترس هستند.

اهمیت نوع شیشه ها در انتقال نویز

صدا از طریق شیشه منتقل می شود زیرا مولکول ها روی یکدیگر فشرده می شوند و این فشرده سازی را به صورت موج پخش می کنند. بسته به ترکیب ضخامت شیشه و لایه های داخلی، نویز می تواند به درجات مختلفی توسط شیشه منعکس یا جذب شود.

بیشتر بخوانید در مطلب اهمیت نوع شیشه ها در بهره وری انرژی:

پارتیشن اداری شیشه ای

نصب درب شیشه ای سکوریت

استحکام  و قدرت شیشه

شیشه های پرفورمنس می توانند استحکام را در عین شفافیت و زیبایی ارائه دهند. تمام شیشه های معماری، در حالت اولیه، آنیل شده اند. با این حال مقاومت بار بیشتر، با اعمال عملیات حرارتی قابل دستیابی است. این شامل گرم کردن دقیق شیشه و سپس خنک کردن سریع سطوح آن برای ایجاد فشرده سازی دائمی است. توجه به این نکته مهم است که شیشه باید قبل از فرآیند بریده و ساخته شود. دو نوع شیشه عملیات حرارتی وجود دارد:

شیشه سکوریت شده به طور معمول 4 برابر قوی تر از شیشه آنیل شده (استاندارد) است. هنگامی که شکسته می شود، به گونه ای ساخته شده است که به قطعات کوچک با لبه های نسبتاً کند تبدیل شود. شیشه سکوریت شده می تواند به عنوان لعاب ایمنی مناسب باشد.

شیشه مقاوم در برابر حرارت تقریباً 2 برابر قوی تر از شیشه آنیل شده است. هنگامی که شکسته می شود، قطعات آن در قاب پانل لعاب، رسانایی بیشتری نسبت به شیشه های کاملا سکوریت دارند.شما می توانید جهت اطلاع از انواع شیشه سکوریت به این لینک بروید.

اهمیت نوع شیشه ها در بهره وری انرژی

پیشرفت در تولید شیشه به این معنی است که پروژه شما از نظر زیبایی شناسی ارائه می شود و می تواند به رعایت یا حتی فراتر از دستورالعمل های انرژی به شما کمک کند.همچنین شما می توانید جهت اطلاع از انواع سقف شیشه ای از این صفحه دیدن کنید.

دمای اتاق تا حد زیادی به راحتی شما هنگام ورود به اتاق کمک می کند. زمانی که اختلاف دمایی بین هوای محیط و سطح دیوار و پنجره مجاور آن بیشتر از 5 درجه سانتیگراد نباشد راحت تر است.

لعاب عایق حرارتی پیشرفته با افزایش دمای سطح داخلی شیشه، عایق شفاف را ارائه می دهد تا به حداقل رساندن پیامد های ناخوشایند و حفظ گرما کمک کند. این همچنین از کارایی انرژی ساختمان پشتیبانی می کند زیرا شیشه عایق با بازتاب گرما به داخل اتاق، اتلاف گرما را کاهش می دهد. بنابراین، دمای سرد شما را از نشستن یا کار در کنار پنجره باز نمی دارد. در نهایت می توان گفت نوع شیشه انتخابی در ساختمان می تواند تاثیر بسیار زیادی بر کنترل انرژی داشته باشد.