انواع شیشه و کاربرد آن ها

انواع شیشه و کاربرد آن ها

انواع شیشه و کاربرد آن ها چیست؟ خیلی از افراد با انواع شیشه آشنایی ندارند و نمی دانند هر کدام چه کاربردی دارند.شیشه برای کاربردهای مختلف تولید و ساخته می شود. برای کمک به درک تفاوت‌های انواع شیشه، ما به بررسی آن ها می پردازیم.

شیشه همراه با طیف وسیعی از خواص فیزیکی برای برآورده کردن نیاز های مختلف افراد استفاده می شود.

انواع شیشه و کاربرد آن ها

شیشه فلوت:

شیشه شناور از ماسه سیلیس، سنگ آهک و خاکستر سودا در میان مواد دیگر تشکیل شده است و تا دمای 2900 درجه فارنهایت گرم می شود. در مرحله بعد، مایع مذاب داخل یک بستر حلبی ریخته می‌شود که مایع را در یک خط شناور می‌ کند و بعد از آن مایع را در ابعاد مشخص شده به شیشه تبدیل می ‌کند. شیشه فلوت ضخامت کنترل شده و فرآیندهای خنک کننده کنترل شده ای را طی می کند، تا در نهایت شیشه آنیل شده را ایجاد کند.

تصویر-انواع-شیشه-و-کاربرد-آن-ها-8522

شیشه آنیل شده:

کلمه آنیل شده به نحوه گرم شدن و سرد شدن شیشه اشاره دارد. این نوع شیشه برای پنجره های مناطق کم تردد مناسب است.شیشه آنیل شده در طول فرآیند تولید شیشه فلوت بسیار آهسته خنک می شود. اکثر شیشه ها به عنوان شیشه های شناور استاندارد به دست می آیند که امکان انجام تکنیک های ساخت اضافی را فراهم می کند. شیشه آنیل شده مزایای زیادی مانند مقاومت در برابر ضربه یا تنش حرارتی دارد و به قطعات بزرگ و نامنظم تبدیل می شود.

شیشه سند بلاست:

این گزینه که حکاکی روی شیشه نیز نامیده می شود، تعادل عالی بین زیبایی و حریم خصوصی را ارائه می دهد. این شیشه با یک ماده ساینده در فشار بالا حرارت داده می شود تا یک اثر مه بی نظیر ایجاد کند. از این ظاهر مات می‌توان برای محافظت از حریم خصوصی پنجره‌های حمام و درهای دوش استفاده کرد و همچنین می‌تواند به الگوهای ظریفی برای تولید شیشه‌های تزئینی برای بهبود طراحی داخلی تبدیل شوند.

شیشه های سندبلاست ، با ایجاد پراکندگی نوری که از آن عبور می کند در نتیجه ظاهر تصویر را در طرف دیگر تار می کند.

شرکت کامادر طیف گسترده ای از انواع مختلف شیشه را ارائه می دهد.همین امروز با شرکت کامادر تماس بگیرید و شیشه مورد نظر خود را سفارش دهید.

شیشه مقاوم در برابر حرارت:

شیشه مقاوم در برابر حرارت تا 1200 درجه فارنهایت گرم می شود و سپس با فشار به آرامی خنک می گردد. شیشه تقویت شده حرارتی با فشرده سازی سطح و لبه های شیشه ساخته می شود و 20 درصد قسمت بیرونی شیشه، سخت می شود. شیشه های مقاوم در برابر حرارت تقریباً دو برابر مقاوم تر از،  شیشه های آنیل شده ای است که در همان ابعاد تولید می شوند.

شیشه مقاوم در برابر حرارت خواص طبیعی شیشه آنیل شده را حفظ می کند، اما الزامات شیشه ایمن را برآورده نمی کند.

اگر به دنبال درب شیشه ای کشویی هستید کافی است به این لینک بروید.

شیشه ی حرارت دیده:

شیشه سکوریت شده تا دمای 1200 درجه فارنهایت گرم می شود و به سرعت خنک می شود. شیشه سکوریت شده نسبت به شیشه مقاوم شده حرارتی، که سطح بیرونی آن دوبرابر سخت تر از مواد داخلی است، لبه هایی با تراکم بالاتری را ایجاد می کند. شیشه سکوریت 4 تا 5 برابر قوی تر از شیشه آنیل شده استاندارد است و استانداردها را برآورده می کند.

زیبایی شیشه سکوریت این است که هنگام شکستن، به قطعات کوچک با لبه‌های گرد خرد می‌شود تا حداقل آسیب را داشته باشد. کاربردهای شیشه سکوریت در استفاده از درها، پنجره ها و تابلوهای شیشه ای می باشد.

شیشه سرامیکی :

شیشه سرامیکی بسیاری از خواص مشابه شیشه و سرامیک را دارد. آنها در مکان هایی که به سرعت دما را تغییر می دهند عالی هستند، مانند صفحه پخت.

برای اطلاع از انواع شیشه حمام همین حالا به این لینک مراجعه کنید.

شیشه لمینت:

شیشه لمینت دو لایه شیشه است که، لایه لایه شده است. لایه میانی معمولاً از مواد EVA یا PVB بسته به کاربرد استفاده می شود و بین دو لایه شیشه آنیل شده قرار می گیرد.

این نوع شیشه به دلیل وجود لایه بین شیشه ها در هنگام شکستن دست نخورده باقی می ماند. بسیار پرکاربرد است اما بیشتر در پنجره ها و درها استفاده می شود.